روغن دیزل ژنراتور
روغن دیزل ژنراتور

روغن دیزل ژنراتور

روغن دیزل ژنراتور :

نوع روغن مصرفی و تعویض به موقع ان در دستگاه ها و ماشین آلات مختلف از جمله دستگاه دیزل ژنراتور در افزایش طول عمر ، افزایش کارایی دستگاه و هچنین کاهش استهلاک آن دارای اهمیت فراوانی می باشد.مجموعه صنعتی کاشانی همواره در هنگام ارائه مشاوره ها و همچنین در زمان تحویل دستگاه دیزل ژنراتور به کاربران گرامی ، ضمن تحویل  دفترچه های سرویس و نگهداری  شامل برنامه زمانی تعویض روغن دستگاه دیزل ژنراتور به کاربران دستگاه دیزل ژنراتور مکررا سفارش می نماید که شرط مهم داشتن دستگاه دیزل ژنراتوری سالم و با کارایی بالا استفاده از روغن های تولید شده توسط کارخانجات معتبر و همچنین انتخاب صحیح نوع روغن (با توجه به کاربری روغنها بر اساس استانداردهایAPI ) می باشد . با توجه به نقش بسیار مهم روغن در دستگاههای صنعتی از جمله دستگاه دیزل ژنراتور به بیان مطالبی مفید و مختصردر مورد  ماهیت روغن ، وظیفه روغن و خواص روغن می پردازیم تا کاربران گرامی دستگاه ها در هنگام انتخاب و تهیه روغن جهت ماشین های صنعتی و خصوصا دیزل ژنراتور برق دارای اطلاعات مفیدی برای انتخاب صحیح روغن مناسب باشند .   

بطور کلی موتورها از جمله موتوردیزلی دستگاه دیزل ژنراتور دارای قطعات متحرک فلزی با حرکات دورانی و یا رفت و برگشتی می باشند که نیاز به یک محلول روان کننده دارند تا اصطکاک خشک یا فلز به فلز بین آنها را به اصطکاک روان تبدیل کند و مانع از بالا رفتن درجه حرارت و روانسازی آن ها گردد.

مایع روان کننده دستگاه دیزل ژنراتور ، روغن است که از مشتقات نفت خام بوده و طی مراحل مختلفی در پالایشگاه تولید و تصفیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد .به اینگونه روغنها ، روغنهای معدنی گفته می شود چراکه قبل از اکتشاف نفت برای روانسازی و روغنکاری قطعات ماشین ها از روغنهای طبیعی مانند روغن کرچک و یا روغن ماهی استفاده می شده است .

وظیفه و نقش روغن دیزل ژنراتور عبارت است از :

  1. از بین بردن اصطکاک میان قطعات متحرک موتوردیزل دستگاه دیزل ژنراتور

2. جذب حرارت و خنک کاری قطعات موتورمحرک دستگاه دیزل ژنراتور

3. تسهیل اببندی قطعات دیزل مانند تکمیل آببندی بین رینگها و دیواره سیلندر

  1. از بین بردن و کاهش صدای قطعات متحرک موتوردیزل دستگاه دیزل ژنراتور

گرانروی روغن ها ( ویسکوزیته ):

از خواص فیزیکی روغن ها ، میزان گرانروی ( ویسکوزیته ) روغن می باشد که عبارت است از میزان مقاومت روغن در برابر جاری شدن. با تغییر درجه حرارت روغن ، گرانروی آن نیز تغییر می کند . افزایش درجه حرارت گرانروی را کاهش میدهد (روغن سریع تر و روانتر جاری میگردد) و کاهش درجه حرارت موجب افزایش گرانروی میگردد (روغن به کندی جاری میگردد ). برای رسیدن به سطحی ثابت و استاندارد  از گرانروی در درجه حرارتهای بالا و پایین ، در تولید روغنهای مورد استفاده موتورها ،از افزودنیهایی برای جبران تغییرات گرانروی در درجه حرارتهای بالا و پایین استفاده می شود . واحد سنجش گرانروی سانتی استوک(cst-mm2/s ) میباشد .

انجمن مهندسین خودرو (SAE  Or  Society of Automobile Engineers ) ،روغنها را براساس گرانروی به دو دسته کلی غیر زمستانی و زمستانی (W) که ابتدای کلمه Winter یا همان زمستان میباشد طبقه بندی کرده است . شکل زیر طبقه بندی روغن ها بر اساس استاندارد SAE و مشخصات انها بیان شده است .

روغن دیزل ژنراتور

روغن های اتوماتیک یا چند منظوره :

گرانروی و یا همان ویسکوزیته روغن در درجه حرارت های بالا و پایین با یکدیگر متفاوت است .یک دیزل در ابتدای روشن شدن دارای درجه حرارت پایین میباشد و در این حالت روغن دارای گرانروی بالا بوده و به سختی در در منافذ و کانالهای درونی دیزل جریان می یابد .با گرم شدن دیزل ،روغن نیز گرم شده و گرانروی آن پایین می آید. انجمن مهندسین (SAE) برای جبران تغییر گرانروی روغن ها در درجه حرارت پایین و بالای موتور ،درجه بندی دیگری بنام روغن های اتوماتیک یا چند منظوره وضع کرده است .روغن های اتوماتیک دارای گرانروی متغییر نسبت روغنهای یک کاره هستند . مثلا روغن  SAE 10W-30 درای خواص روغن زمستانی SAE10W و همچنین خواص روغن SAE30 را دارد یا به عبارت دیگر این روغن در درجه حرارت منفی ده درجه  سانتیگراد (-10C)  تا درجه حرارت سی درجه سانتیگراد (+30C) درای گرانروی معین و ثابتی بوده و با تغییرات درجه حرارت در این فاصله حرارتی ، گرانروی آن ثابت می ماند .برای اینکه روغن به این خاصیت پایداری گرانروی برسد در هنگام تولید به آن افزودنی های بهبود دهنده گرانروی اضافه میکنند که بطور کامل در مورد خواص روغن و افزودنی های آن در مقاله بعدی مطالبی بیان خواهیم کرد .

  

پاسخی بگذارید

بستن منو