دستگاه های دیزل ژنراتور دست دوم دارای قیمت های پایین تری نسبت به دستگاه های اکبند بوده و این فاکتور منجر به جذابیت دستگاه های دیزل ژنراتور دست دوم جهت خریداران می گردد. فاکتور تاثیر گذار دیگر که باید خریداران دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم (موتور برق دیزلی کارکرده) مورد اهمیت قرار دهند، میزان سلامت دستگاه و فرا رسیدن زمان تعمیرات دستگاه می باشد. برای خرید دیزل ژنراتور دست دوم انواع برندها از جمله دیزل ژنراتور دست دوم ولوو پنتا، موتورسازان تبریز، ایوول (لوول سابق)، کامینز و غیره و یا دریافت کاتالوگ و قیمت انواع دیزل ژنراتور کارکرده (موتور برق دیزلی کارکرده) با کارشناسان ما در دیزل ژنراتور کاشانی تماس بگیرید.

قطعات و سیستم های مختلف دستگاه دیزل ژنراتور پس از کارکردهای طولانی دچار فرسایش و ساییدگی بیش از حد مجاز می شوندکه در کار موثر و راندمان دستگاه تاثیر گذار هستند. همچنین کاربری نادرست و یا عدم سرویس و نگهداری منظم دستگاه دیزل ژنراتور منجر به خرابی و فرسایش زود هنگام قطعات دستگاه دیزل ژنراتور میگردد. لذا یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در هنگام خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم مورد توجه قرار گیرد ، سوابق کاری دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم می باشد.

گاهی خرید و استفاده از دیزل ژنراتورهای آکبند ساخت مشترک چین و اروپا و یا تحت لیسانس، بسیار بصرفه و همراه با آرامش خاطر بیشتری نسبت به دیزل ژنراتورهای دست دوم می باشد، لذا از دیزل ژنراتورهای آکبند چینی این مجموعه که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز می باشند، دیدن بفرمایید.

دیزل ژنراتور بادوین از 50 الی 550 kva

دیزل ژنراتور ایوول (لوول سابق) از 30 الی 200 kva

مجموعه صنعتی کاشانی، ارائه کننده انواع دیزل ژنراتور دست دوم سالم و استاندارد پیشنهاد میکند قبل از خرید دیزل ژنراتور دست دوم از مشورت و نظرات کارشناسان این مجموعه بصورت رایگان بهره مند شوید.

ولوو TAD941 با ژنراتور 350kva مارلی ایتالیا دست دوم

خرید دیزل ژنراتور دست دوم

هنگام خرید دیزل ژنراتور دست دوم (موتور برق دیزلی کارکرده)، مواردی وجود دارد که باید آنها را مد نظر داشته باشید. اگر دیزل ژنراتور دست دوم برای فروش گذاشته شده است، باید به علت فروش آن دستگاه توجه داشته باشید.
به یاد داشته باشید که یک دیزل ژنراتور اکبند کار نکرده اگرچه ممکن است هزینه تهیه بیشتری داشته باشد، اما در عوض همراه با ضمانت و گارانتی فروشنده میباشند. داشتن گارانتی به مشتری این اطمینان فکری را میبخشد که چنانچه دستگاه اکبند دارای مشکل گردید میتوان از پشتوانه گارانتی قوی درصورت بروز مشکل برای رفع مشکل دیزل ژنراتور استفاده نمود. در صورتیکه بعضی از فروشندگان دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم را به شکلی که موجود میباشد (به شرط روئیت ظاهری) به فروش رسانده و از همان لحظه ای که پول دستگاه خود را پرداخت می کنید، در معرض این فکر آزاردهنده میباشید که ممکن است دستگاه خراب شود و حتی برای کارهای تعمیراتی هزینه بیشتری بپردازید. همانطور که در مورد خرید یک ماشین دست دوم ، تحقیق می کنیم که چند کیلومتر کار کرده و چند نفر قبلا صاحب آن بوده اند برای دیزل ژنراتور دست دوم نیز میزان کارکرد (ساعت کار) وتعداد صاحبان و کاربرد قبلی ان از اهمیت برخوردار است. یکی از ریسکهای خرید دیزل ژنراتور دست دوم این است که هیچ راهی برای به دست آوردن این اطلاعات وجود نداشته باشد.

دیزل ژنراتور نو یا دست دوم بخریم؟

از آنجائیکه مجموعه دیزل ژنراتور کاشانی واردکننده، توزیع کننده و تولید کننده دیزل ژنراتورهای اکبند از معتبرترین برندهای جهانی مانند انواع دیزل ژنراتور ولوو پنتا، دیزل ژنراتور موتورسازان، دیزل ژنراتور ایوول (لوول سابق)، دیزل ژنراتورکامینز، دیزل ژنراتور پرکینز، دیزل ژنراتور بنز وغیره میباشد، لذا گاهی مابه تفاوت قیمت دستگاه دیزل ژنراتور اکبند عرضه شده توسط دیزل ژنراتور کاشانی با دیزل ژنراتور دست دوم موجود دربازار بسیار کم میباشد که موجب شگفتی خریداران میگردد. برای مشاهده طیف وسیعی از دیزل ژنراتورهای اکبند تولیدی توسط مجموعه صنعتی کاشانی از صفحه محصولات اکبند بازدید فرمائید. با توجه به تجربه طولانی دیزل ژنراتور کاشانی در زمینه خرید و فروش دیزل ژنراتور دست دوم، این مجموعه نکات قابل ملاحظه در هنگام خرید دیزل ژنراتور دست دوم را به شرح ذیل به اطلاعتان می رساند.

دیزل-ژنراتور-دست-دوم-کامینز-min
دیزل-ژنراتور-دست-دوم-موتورسازان-min
دیزل-ژنراتور-دست-دوم-ولوو-min

نکات مهم در خرید دیزل ژنراتور دست دوم

اگرچه مانند خرید ماشین دست دوم، اکثر دیزل ژنراتورهای دست دوم معمولاً قابل اعتماد هستندلیکن قضاوت در مورد چگونگی استفاده و نگهداری دستگاه دیزل ژنراتور توسط مالک قبلی آن کاری دشوار است. از این رو دانستن یکسری نکات کلیدی در مورد دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم که قبلا متعلق به شرکت دیگری بوده، از اهمیت برخوردار است. دیزل ژنراتور کاشانی این پنج مورد کلیدی که باید قبل از خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم به دقت بررسی کنید به شرح ذیل توصیه می کند.

 1. تست بار دستگاه دیزل ژنراتور:
  دستگاه تست بار Load Bank در حقیقت یک مصرف کننده منعطف به حساب می آید که میتواند دستگاه دیزل ژنراتور را در بارهای گوناگون تست کرده و عملکرد دستگاه دست دوم را زیر بارهای متفاوت نشان دهد . با این تست تا حد زیادی از عملکرد مناسب دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم میتوان اطمینان پیدا کنید.
 2. فروشنده دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم:
  اینکه دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم خود را از چه کسی و از کجا خریداری میکنید امری بسیار مهم است که بر اساس ان میتوانید از دیزل ژنراتور دست دوم خود توقع یک کار کرد خوب را داشته باشید. دیزل ژنراتورهای ماشین آلات پیچیده ای هستند که برای استفاده بهینه از آنها نیازمند یک برنامه سرویس نگهداری و آزمایشات منظم توسط مهندسین معتبر می باشیم.
  ما اکیداً توصیه می کنیم فروشنده ای را انتخاب کنید که درک کاملی از دیزل ژنراتورها داشته و ضمنا سابقه اثبات شده مثبت و درخشانی در فروش انواع دیزل ژنراتورهای دست دوم و اکبند داشته باشد. این اطمینان که فروشنده قبل از فروش دیزل ژنراتور دست دوم ، آنرا به طور کامل بررسی کرده اند امری مهم میباشد . دیزل ژنراتور دست دوم نامناسب می تواند هزینه بالایی برای خریدار ایجاد کند و لذا مهم است که خریدار دیزل ژنراتور دست دوم از حرفه ای بودن و سلامت کاری فروشنده اطمینان حاصل کند .
 3. سال ساخت، ساعت کار و نوع استفاده از دیزل ژنراتور دست دوم:
  یکی از اولین مواردی که باید در مورد دیزل ژنراتور دست دوم مورد علاقه شما برای خریدبررسی گردد، زمان کار (ساعت کار) ، سال ساخت و نوع استفاده و کاربری دستگاه میباشد. دقیقاً مانند اتومبیل ها ، بیشتر دیزل ژنراتورها دارای ساعت کار میباشند که به شما می گوید دستگاه چند ساعت کارکرده است. همچنین دانستن اینکهدستگاه دیزل ژنراتور برای چه چیزی و چه کاری مورد استفاده قرار گرفته است مهم میباشد . آیا از دستگاه دیزل ژنراتور بصورت دائم کار استفاده میشده ویا منبع تامین برق اضطراری در زمان قطع برق شبکه بوده است؟
  دیزل ژنراتورهایی که بصورت اضطراری و آماده به کار جهت پشتیبان مورد استفاده قرار می گرفته اند، معمولاً بهتر نگهداری شده و در شرایط بهتری نسبت به دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم که هموراه و هر روزه برای تامین برق پروژه مورد استفاده قرار میگرفته ، میباشند . لذا تاریخچه کاری دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد .
  4- اعتبار سازنده دیزل ژنراتور:
  توصیه می شود هنگام خرید یک دیزل ژنراتور دست دوم ، از تاریخچه و شهرت تولیدکننده دیزل ژنراتور مطلع باشید. ناگفته نماند که تا حد امکان از خرید دیزل ژنراتورهای دست دوم تولید کنندگان و کوپله کاران که دارای سابقه بدی در بازار صنعتی میباشند، اجتناب کنید . بهتر است که در گام اول برای ارامش خاطر خود دیزل ژنراتورهای دست دوم با برند معتبر نظیر دیزل ژنراتور دست دوم ولوو پنتا و یا دیزل ژنراتور دست دوم موتورسازان را که توسط تولید کنندگان و شرکتهای معتبر و قابل اعتماد کوپله شده اند را انتخاب نمائید.
  5- بازدید چشمی و بررسی ظاهری دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم:
  اگرچه خریداران عادی از تجربه کافی برای بازرسی ظاهری دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم برخوردار نیستند ولی توصیه میگردداز کارشناسان ماهر و با تجربه بخواهید که تمام اجزای مکانیکی دیزل ژنراتور دست دوم را از نظر میزان کارکرد و خرابی ظاهری و خصوصا وجود ترک و یا خوردگی مورد بررسی قراردهند. سپس هر قسمت از دیزل ژنراتور دست دوم که به نظر می رسد مشکل دارد باید جایگزین شود. از آنجائیکه آزمایش سایش و پارگی یاطاقان ها دشوار میباشد لذا پیشنهاد میگردد که یاتاقان ها نیز تعویض گردندو بهتر است بدون توجه به عملکرد یا وضعیت آنها ، آنها را جایگزین کنید.