توافق ایران و روسیه به منظور توسعه همکاری مشترک در حوزه آب و برق, '' ); ?>
Home / اخبار / توافق ایران و روسیه به منظور توسعه همکاری مشترک در حوزه آب و برق

توافق ایران و روسیه به منظور توسعه همکاری مشترک در حوزه آب و برق/نوسازی نیروگاه رامین با وام روسیه

وزیر نیرو در این جلسه با تاکید بر اینکه سطح بسیار بالایی از اراده سیاسی میان رهبران دو کشور برای شکل گرفته است، گفت: با وجود اراده سیاسی که برای همکاری میان دو طرف وجود دارد، ولی این ارتباط میان مدیران اجرایی و اقتصادی کمرنگ‌تر است.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه تاکید کرد: وظیفه این کمیسیون و مسئولان دو طرف در تهران و مسکو بایستی در جهت پرکردن فاصله همکاری‌های اقتصادی باشد که توافقات فعلی میان شرکت‌های ایران و روسیه فصل مشترکی به منظور کم کردن فاصله میان روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور خواهد بود.
اردکانیان با اشاره به اهتمام جدی شرکت پاور ماشین به منظور همکاری با شرکت‌های ایرانی، گفت: تا ساعاتی دیگر تماسی تلفنی با وزیر انرژی روسیه به عنوان مسئول روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه خواهم داشت که در جریان مذاکرات تلفنی خود نتایج پیشرفت توافقات میان شرکت پاور ماشین و شرکت‌های داخلی ایران را نیز اعلام خواهم کرد.
وزیر نیرو با اشاره به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت شرکت پاور ماشین روسیه برای همکاری با شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران، گفت: امیدواریم تا ماه می‌سال جاری میلادی که کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در تهران برگزار خواهد شد شاهد عملیاتی شدن توافقات امروز میان شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران و پاور ماشین روسیه باشیم.
همچنین در این نشست با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت پاورماشین روسیه تفاهم نامه‌های مشترکی بین شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران همچون شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و طرف روسی به امضا رسید.
محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه امروز این مجموعه با شرکت پاور ماشین روسیه، گفت: مذاکرات متعددی میان دو شرکت از مدت‌ها به منظور بهسازی و نوسازی نیروگاه رامین آغاز شده و مقرر شده تا تامین مالی از وام دولت روسیه برای این پروژه انجام شود.
وی تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که نزدیک به ۴۵۰ میلیون یورو هزنیه اجرای این پروژه خواهد بود که در این بین شرکت‌های ایرانی نیز با پاورماشین روسیه به منظور بازسازی و نوسازی نیروگاه رامین اهواز همکاری خواهند داشت.
منبع: برق نیوز

دیزل ژنراتور کاشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =