سیستم سنکرون اتوماتیک, '' ); ?>
Home / مقالات / تابلو برق / سیستم سنکرون اتوماتیک

کارکرد سیستم سنکرون اتوماتیک

از اصول اولیه جهت برقراری شرایط سنکرون ژنراتورها، امکان کنترل دور موتور (فرکانس) از طریق گاورنر یا سیستم کنترلر الکتورنیک سوخت (ECU) آن و کنترل ولتاژ ژنراتور از طریق رگلاتور ولتاژ (AVR) آن می باشد. بر اساس این گفته کنترلر سنکرون DSE و یا ComAp توسط خروجی های آنالوگ مربوط به کنترل دور و ولتاژ،کنترل دقیقی بر روی ولتاژ و فرکانس در جهت ایجاد شرایط سنکرون و کنترل و تقسیم بار اکتیو و راکتیو بین ژنراتورها را دارد. همچنین در موتورهای مجهز به ECU کنترلر از طریق ارتباط CAN J1939دور موتور را کنترل کرده و پارامترهای مربوط به موتور را نمایش می دهد.

سنکرون چند ژنراتور باهم بر روی یک باسبار مشترک

برای این منظور لازم است جهت هر یک دیزل ژنراتور کنترلر جهت کنترل عملکرد آن در حالت سنکرون و کلید GCB مربوطه در نظر گرفته شود. سیستم سنکرون می تواند بصورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شود.

حالت دستی: در این حالت دیزل ژنراتورها توسط اپراتور روشن شده و ژنراتور اول با فرمان اپراتور کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد سپس ژنراتورهای بعدی پس از دریافت  فرمان بسته شدن GCB توسط اپراتور اقدام به برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن حلقه های کنترلی ولتاژ و فرکانس می نماید و پس از محقق شدن شرایط برای هر ژنراتور کلید GCB مربوط به آن بسته خواهد شد.

حالت اتوماتیک: در این حالت کنترلرها از طریق ورودی System Start/Stop کنترل می شوند. در هنگام وصل شدن این ورودی دیزل ژنراتور همزمان استارت شده و اولین ژنراتوری که شرایطش پایدار شده باشد کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر ژنراتور با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می یندند. در صورت قطع شدن این ورودی ژنراتور ابتدا کلیدهای GCB را باز کرده پس از سپری شدن زمان خنک کاری خاموش می شوند.

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهر

برای این منظور لازم است جهت هر دیزل ژنراتور یک کنترلر جهت کنترل عملکرد آن در حالت سنکرون و کلید GCB مربوطه و برای کنترل کلید برق شهر MCB نیز کنترلری مجزا در نظر گرفته شود. سیستم سنکرون می تواند بصورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شود.

حالت دستی: در این حالت دیزل ژنراتور توسط اپراتور روشن شده و ژنراتور اول با فرمان اپراتور کلید GCB خود را بر روی باس بی برق در صورتیکه کلید برق شهر MCB قطع باشد، می بندد سپس ژنراتورهای بعدی پس از دریافت فرمان بسته شدن GCB توسط اپراتور اقدام به برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن حلقه های کنترلی ولتاژ و فرکانس می نماید و پس از محقق شدن شرایط برای هر ژنراتور کلید  GCB مربوط به آن بسته خواهد شد. در صورت وجود برق شهر و بسته بودن کلید MCB لازم است جهت بسته شدن کلید GCB هرکدام از ژنراتورها عملیات سنکرون شدن با باس مشترک صورت پذیرد سپس کلید بسته شود.

حالت اتوماتیک: در این حالت کنترلرها از طریق ورودی System Start/Stop که از کنترلر نصب شده سمت برق شهر صادر می شود، کنترل می شوند. در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر کنترلر برق شهر این ورودی را فعال کرده و با وصل آن دیزل ژنراتور همزمان استارت شده و اولین ژنراتوری که شرایطش پایدار شده باشد کلید GCBخود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر ژنراتور با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می یندند. در صورت بازگشت برق شهر ابتدا ژنراتورها با برق شهر سنکرون شده سپس کلیدMCBبسته می شود پس از آن خروجی System Start/Stopتوسط کنترلر شهرغیر فعال شده و با قطع شدن آن ابتدا کلیدهای GCBباز شده و دیزل ژنراتور پس از سپری شدن زمان خنک کاری خاموش می شوند.

تقسیم بار بین ژنراتورها (Load Sharing)

پس از سنکرون شدن ژنراتورها با هم حلقه های کنترلی تقسیم بار اکتیو Load Sharing و راکتیو VAR Sharing شروع بکار کرده و بار مصرفی را بین ژنراتورها بر اساس توان نامی آن ها تقسیم می نماید. این حلقه های کنترلی توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر ارتباط برقرار نموده و از وضعیت کنترلرهای دیگر و میزان بار دریافتی آنها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتور

مدیریت توان (Power Management) از جمله امکاناتی می باشد که در صورت استفاده از آن شگفت زده می شوید. تعریف مدیریت توان بصورت خلاصه روشن و خاموش کردن دیزل ژنراتورها بر اساس تقاضای بار می باشد.

در کنترلرهای ComAp این مفهوم، که بسیار مورد نیاز صنعت می باشد به نحو مطلوبی پیاده سازی شده است. این سیستم امکان موازی شدن تا ۳۲ دیزل ژنراتور را بدون توجه به اینکه ژنراتورها دارای توان های مختلفی باشند، توان خروجی آن ها و از سازندگان مختلف باشند را فراهم می نماید.

این سیستم همچنین شامل تعویض ژنراتورها بر اساس توان مورد نیاز (Load Demand Swap) و یکسان سازی ساعت کار نیز می شود و باعث استفاده از ژنراتورها در بهینه ترین حالت ممکن می شود. کنترلرسنکرون ComAp بسیار تطبیق پذیر بوده و همان چیزی است که شما از یک سیستم کنترل هوشمند انتظار دارید.

مزیت ها: استفاده حداکثری و بهینه از دیزل ژنراتورها | کاهش تعداد دفعات مورد نیاز سرویس ژنراتورها | قابلیت انعطاف | آسانی استفاده | فراهم نمودن منبع قابل اطمینان تامین انرژی

سنکرون الکترونیک

برش بار در ساعات اوج مصرف و براساس دیماند (Peak Shaving)

فرض کنید دیماند خریداری شده برای مجموعه شما ۱۰۰۰ آمپر باشد ولی مصرف شما در ساعت هایی از روز بالای این مقدار می رود در این صورت باید جریمه های سنگین بابت مصرف بالاتر از حد دیماند پرداخت نمایید. حالت دیگر مصرف بالای انرژی در ساعت های پیک یا اوج بار شبکه می باشد که تعرفه محاسبه مصرف انرژی در این ساعتها چند برابر حالت عادی می باشد.

برای جلوگیری از این امر و تحمیل شدن هزینه های بالای مصرف انرژی می توان از امکان برش بار در کنترلرهای سنکرون استفاده نمود که در حالت های ذکر شده ژنراتور به کمک آمده و بصورت اتوماتیک با برق شهر سنکرون شده و بار مصرفی به میزان تعریف شده بین ژنراتور و برق شهر تقسیم شود و پس از پایین آمدن مصرف انرژی و یا سپری شدن ساعت اوج بار ژنراتور بار را تحویل برق شهر داده و از مدار خارج می شود.

دیماوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =