استفاده صحیح از ماشین آلات کشاورزی و اطلاع از کاربرد این ماشین ها، یکی از موضوعات قابل توجه برای کشاورزان است. تریلی تیلر یا گاری تیلر یکی از ادوات مهم کشاورزی بوده و با استفاده از آن کار کشاورزی بسیار آسان شده است. با وجود تریلی تیلر، کمتر کسی پیدا می شود که از روش های سنتی برای کشاورزی استفاده کند. یکی از نکات مهم و قابل توجه در مورد ماشین آلات کشاورزی از جمله تیلر، ادواتی است که به پشت تیلر نصب می شود. یکی از پرکاربردترین ادواتی که به پشت تیلر نصب می شود، تریلی است. گاری تیلر بیشتر برای جا به جا کردن و حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد. تریلی تیلر در زمان برداشت محصولات کشاورزی، اهمیت زیادی دارد و یکی از ماشین آلات پرکاربرد محسوب می شود. گاری تیلر کمک بزرگی در جا به جایی محصولات به کشاورزان می کند زیرا حمل و جا به جایی محصولات هزینه هایی زیادی در بر دارد ولی کشاورزان در صورت داشتن تریلی تیلر، می توانند از پرداخت هزینه های گزاف معاف شوند.

با استفاده از ماشین آلات مختلف کشاورزی از جمله تریلی تیلر، علاوه بر افزایش بهره وری، کیفیت محصولات نیز تا حد زیادی ارتقا پیدا می کند. با استفاده از یک گاری تیلر با کیفیت، سرعت کاشت و برداشت محصولات افزایش پیدا کرده و در نتیجه کشاورزان می توانند محصولات بهتری به بازار عرضه کنند.

به طور کلی می توان گفت که تریلی پشت تیلر در حدود 50 سال پیش به کشور ایران وارد شد و امروزه بعد از سال ها، تریلی پشت تیلر به همان روش و همچنین با همان کیفیت اولیه در کشور ایران طراحی و تولید می شود. تریلی هایی که به پشت تیلر وصل می شوند، ترمزی جداگانه دارند. گاری پشت تیلر این توانایی را دارد که باری با وزن 1 الی 2 و نیم تن را جا به جا کند، ولی در نهایت این امر بستگی به قدرت موتور تیلر دارد و هر چه موتور تیلر قدرت بیشتری داشته باشد، توانایی جا به جا کردن بار بیشتری را خواهد داشت. بعضی از تیلرها در حدود 14 الی 15 اسب بخار قدرت دارند و می توانند به راحتی بارهای سنگین را حرکت دهند. اغلب تریلی ها به آسانی به پشت تیلر نصب می شوند. برای ساخت تریلی تیلر می توان به راحتی تیلر را به وسیله یک پین به مالبند تریلی نصب نموده و از آن برای حمل بار استفاده کرد.

تریلی تیلر در مناطق شمالی ایران کاربرد زیادی دارد و تعداد زیادی از کشاورزان در زمین های کشاورزی خود از گاری تیلر استفاده می کنند. با توجه به این که بعضی از زمین های کشاورزی در شمال کشور در مناطق غیر قابل عبور و سنگلاخ واقع شده، تریلی تیلر یکی از ادوات شاورزی بسیار مهم در این مناطق محسوب می شود. تریلی تیلر بیشتر برای حمل محصولات مختلف کشاورزی استفاده می شود. گاری هایی تیلر ظرفیت های مختلفی دارند و نباید بیش از اندازه از آنها بار کشید.

یک از مزیت های تریلی تیلر این است که این ماشین مجهز به سیستم ترمز مکانیکی و تخلیه دستی است. به طور کلی می توان گفت با وصل کردن ادوات کشاورزی از جمله گاری به پشت تیلر، به سرعت عملیات کشاورزی افزود. گاری تیلر یکی از مهمترین ادوات کشاورزی است که به پشت تیلر نصب می شود و همانطور که قبلاً ذکر شد کارایی فراوانی دارد.