تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ساخت مجموعه صنعتی کاشانی, '' ); ?>
Home / مقالات / تابلو برق / تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ساخت مجموعه صنعتی کاشانی

معرفی تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ساخت مجموعه صنعتی کاشانی

با توجه به میزان رو به رشد مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و نیاز آن ها به انعطاف و قابلیت اطمینان بیشتر در منابع تولید توان، تابلوهای سنکرون ساخت مجموعه صنعتی کاشانی با بهره گیری از سیستم های کنترل سنکرون پیشرفته ژنراتور، ComAp ساخت چک و یا DSE انگلستان می تواند پاسخ مناسبی به این نیاز باشد.

با استفاده از کلیدهای فرمان پذیر مانند کلیدهای ACB ،تابلو سنکرون بصورت یک سیستم یکپارچه امکان پارالل کردن ژنراتورها را در حالت های مختلف کاری دستی، اتوماتیک و اضطراری دارا می باشد. تابلوهای هوشمند سنکرون اتوماتیک مجموعه صنعتی کاشانی بصورت خاص جهت پارالل کردن دیزل ژنراتورها طراحی و ساخته می شوند.

این سیستم می تواند جهت سنکرون کردن دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم کنترل دور دیجیتال (گاورنر) و یا ECU جهت موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ(AVR) جهت ژنراتورها باشند مورد استفاده قرار گیرد.

هسته اصلی تابلو سنکرون و در واقع مغز متفکر آن از کنترلر سنکرون ComAp ساخت جمهوری چک و یا کنترلر DSE ساخت انگلستان بهره می برد. سلول های تابلو با استفاده از بهترین مواد اولیه طراحی و ساخته می شوند. همچنین کلیدهای قدرت و تجهیزات جانبی بکار رفته در تابلو از تامین کنندگان نامدار اروپایی تهیه می شوند.

همه این تجهیزات توسط متخصصین توانمند و با تجربه مجموعه صنعتی کاشانی بر اساس نیاز مشتری به دقت طراحی و جهت ساخت تابلو سنکرون بکار گرفته می شوند. کنترلرهای سنکرون ComAp و یا  DSEبا بهره گیری از امکانات بینظیر، کاربر پسند، قابلیت اطمینان بالا، سادگی استفاده و نگهداری و قیمت رقابتی آن جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کنترلرهای بازار مانند ،Woodwardو Deif می باشد.

مزیت های استفاده از سیستم سنکرون دیزل ژنراتورها

*  در مقايسه با يك ژنراتور، چندين ژنراتور قادر به تغذيه بار بزرگتري هستند.موازی سازی ژنراتورها باعث ایجاد ظرفیت بزرگتری شده و پایداری سیستم را بهبود می دهد.

*  داشتن چند ژنراتور قابليت اعتماد شبكه را افزايش مي دهد زيرا در اثر از كار افتادن يكي از آن ها كل توان شبكه از بين نمي رود.

*  عملكرد چندين ژنراتور بصورت موازي اين اجازه را مي دهد كه يك يا چند ژنراتور كوچكتر به گونه ای کار  كنند که نزديك به بار كامل باشند و بدين ترتيب بازدهي بيشتري خواهند داشت .

*  بکارگیری چندین ژنراتور امکان از مدار خارج کردن هر کدام از آنها را برای امور تعمیر و نگهداری فراهم می نماید، بدون اینکه تغذیه مصارف مهم قطع شود. زمان انجام امور تعمیر و نگهداری نیز کاهش می یابد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتورهای رایج و کوچک در دسترسی بیشتری قرار دارند.

شرح عملکرد سیستم سنکرون

تابلوهای سنکرون مجموعه صنعتی کاشانی با بهره گیری از کنترلرهای سنکرون ComAp محصول جمهوری چک  و یا DSE ساخت انگلستان عملکرد دیزل ژنراتورها و کلیدهای GCB را جهت برقراری شرایط سنکرون با یک باسبار مشترک کنترل می نماید. امکان استارت شدن دیزل ژنراتورها ، برقراری شرایط سنکرون و در نهایت بسته شدن کلیدها بصورت اتوماتیک با دریافت فرمان از خارج کنترلر و یا بر اساس منطق داخلی آن وجود دارد. همچنین امکان تقسیم بار بین ژنراتورها در حالت سنکرون بر اساس توان نامی آن ها، داخل مدار آمدن دیزل ژنراتورها براساس ساعت کارکرد آن ها (یکسان سازی ساعت کارکرد) و یا بر اساس بهینه ترین حالت ممکن بر اساس میزان مصرف توان وجود دارد. کلیه حفاظت های مورد نیاز مانند برگشت توان (Reverse Power) در کنترل های DSE  و  ComAp تعبیه شده است.

تابلو های سنکرون

اجزا تشکیل دهنده تابلو سنکرون

  1. مدیریت عملیات سنکرون توسط کنترلرهای پیشرفته و قدرتمند DSE و یا ComAp

کنترلر بکار رفته در تابلوهای سنکرون مجموعه صنعتی کاشانی از کمپانی DSE انگلستان و یا ComAp محصول کشور جمهوری چک انتخاب شده است که از نظر تکنولوژی و قابلیت اطمینان در بالاترین سطح ممکن در میان رقبای موجود می باشند. از جمله امکانات این کنترلر می توان به قابلیت سنکرون اتوماتیک و دستی، تقسیم بار توان اکتیو و راکتیو، مدیریت بار بسیار هوشمند و امکانات ارتباطی حرفه ای و به روز اشاره کرد.

  1. کلیدهای هوایی و کامپکت

یکی از اجزا مهم تشکیل دهنده تابلو سنکرون کلیدهای قدرت می باشند که بر اساس میزان جریان مورد نیاز و نوع کاربرد از میان کلیدهای کامپکت و هوایی انتخاب می شوند. در تابلوهای سنکرون مجموعه صنعتی کاشانی از کلیدهای برندهای معتبر اروپایی مانند اشنایدر و  ABB استفاده میشود.

  1. سلول و بدنه تابلو

تابلو های سنکرون مجموعه صنعتی کاشانی با طرح ریتال در سایز های متفاوت قابل طراحی و ساخت می باشند. کلیه تابلو ها دارای رنگ الکترو استاتیک و با ورق آهنی ۱٫۵mm  و ۲mm می باشد. داشتن فوم تزریق بر روی قسمت داخلی درب مانع از ورود غبار و رطوبت به درون تابلو ها میگردد و در واقع IPمورد نیاز را برای تابلو فراهم می کند. رنگ تابلو ها متناسب با درخواست قابل سفارش می باشد.

از دیگر اجزا مهم در تابلو باسبار آن می باشد که در تابلوهای سنکرون مجموعه صنعتی کاشانی با انجام محاسبات دقیق مقطع مناسب انتخاب شده و از سازندگان معتبر شینه های مسی تهیه می شود.

حفاظت های ضروری در سیستم های سنکرون دیزل ژنراتور

  • حفاظت های مربوط به موتور دیزل
  • حفاظت برگشت توان (Reverse Power)
  • حفاظت های اتصال کوتاه و اضافه بار ژنراتور
  • حفاظت های افزایش و کاهش فرکانس
  • حفاظت های افزایش و کاهش ولتاژ
  • حفاظت های Vector Shift و ROCOF جهت سنکرون ژنراتورها با برق شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =