شرکت کاشانی نمایندگی فروش ادوات مختلف کشاورزی را داشته و با کیفیت ترین ادوات را به بازار عرضه می کند. کلیه ادوات و ابزار آلات کشاورزی نقش مهمی در صنعت کشاورزی ایفا می کنند. ادوات کشاورزی به چند دسته از جمله ابزارآلات، وسایل موتوری و غیر موتوری، ادوات تراکتوری، تجهیزات و ماشین های خود گردان تقسیم می شوند.

تیلر کشاورزی

تیلر کشاورزی یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین ادوات کشاورزی محسوب می شود. تیلر کشاورزی قابلیت های زیادی در انجام کارهای کشاورزی از جمله عملیات کاشت و برداشت دارد. در حقیقت تیلر کشاورزی نوعی تراکتور در ابعاد کوچک است تمام قابلیت های یک تراکتور را در ابعادی کوچک تر دارد. تیلر کشاورزی در زمین های کوچک و در بین درختان کاربرد زیادی دارد. تیلر دسته ایی مانند دسته موتور سیکلت دارد و به راحتی جا به می شود. تیلرهای باغی یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین ادوات کشاورزی هستند و دارای مکانیزم تقریباً آسانی می باشند. برای انتخاب یک تیلر مناسب باید به عوامل مختلفی از جمله سطح کیفیت موتور و قطعات و لوازم جانبی، قیمت دستگاه و همچنین توان آن توجه کرد.

گاوآهن

گاو آهن یکی از ابتدایی ترین و اصلی ترین ادوات کشاوری محسوب می شود. یکی از مهمترین کارایی های گاو آهن، انداختن شکاف و شیار به روی خاک و همچنین بلند کردن خاک است. گاو آهن علف های هرز را جدا کرده و همچنین موجب می شود آب بیشتری به خاک نفوذ پیدا کند. زمانی که از گاو آهن برای شخم زدن زمین استفاده می شود، بخشی از خاشاک به زیر خاک فرو می رود. علف های هرز هنگام استفاده از گاو آهن، از ریشه کنده شده و به خاطر زیر و رو شدن در زیر خاک مدفون می شوند. یکی دیگر از مزیت های شخم زدن زمین با گاو آهن از بین رفتن حشرات و تخم آنها می باشد. با از بین رفتن حشرات، گیاهان رشد بهتری خواهند داشت.

روتیواتور

روتیواتور یکی از ابزراهای کشاورزی است که به تیلر یا تراکتور نصب شده و در زمین های کشاورزی و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. از روتیواتور برای زیر و رو کردن خاک و خرد کردن کلوخ استفاده می شود. این ابزار همچنین می تواند کود را با خاک به خوبی ترکیب کند. روتیواتور نمی تواند خاک را به طور خیلی عمقی شخم بزند و قادر است زمین را تا عمق 20 سانتی متر زیر و رو نماید. به طور کلی می توان گفت عمق شخم زدن به عواملی همچون نوع خاک و اندازه ماشین دارد. استفاده از روتیراتور برای زمین هایی که مخصوص پرورش گل و گیاه یا سبزیجات است، بسیار مناسب است. با وجود این که روتراتور خاک را به طور خیلی عمیق شخم نمی زند، اما برای پخش کردن کود و کمپوست گزینه بسیار خوبی است.

پمپ سم پاش

با توجه به این که مبارزه با آفات در کشاورزی اهمیت زیادی دارد، پمپ سم پاش یکی از ادوات مهم در کشاورزی محسوب می شود. پمپ سم پاش برای صرفه جویی در مصرف سم و سرعت بخشیدن به سم پاشی مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ سم پاش با توجه به نوع استفاده، انواع مختلفی دارد.

یکی از انواع پمپ سم پاش، پمپ سم پاش دستی است و در مصارف خانگی،باغ های کوچک و گلخانه ها استفاده می شود. یکی از انواع سم پاش دستی، سم پاش کتابی است و مانند کوله پشتی استفاده می شود. طرز استفاده آن به این طریق است که فردی که آن را حمل می کند، با یک دست تلمبه را فشار داده و با دست دیگر سم پاشی می کند. نوع دیگر سم پاش ها، سم پاش های پشت موتوری هستند که به دو دسته اتولایزر و لانسی تقسیم می شوند. در نوع اتولایزر،سمی که در مخزن وجود دارد، هنگام برخورد با جریان هوا تبدیل به ذرات بسیار ریز می شود. سم پاش های پشت موتوری از یک پمپ دوار، بدنه، مخزن، دمنده، موتور احتراقی، افشانک، شلنگ، صافی، بند، پشتی و دسته سم پاشی تشکیل می شوند.

چمن زن

دستگاه چمن زن یکی از ابزارهای پرکاربرد در باغبانی و کشاورزی است و در مدل های مختلفی طراحی می شود. دستگاه چمن زن متشکل از یک یا چند تیغه گردان است و این تیغه ها برای بریدن و قطع کردن سطح چمن مورد استفاده قرار می گیرند.  قدرت تیغه های دستگاه چمن زن، توسط دست تنظیم می شوند و هنگامی که دستگاه علف زن به سمت جلو حرکت داده می شود، تیغه های مکانیکی چمن زن به حرکت در می آیند. اکثر چمن زن ها یک موتور الکتریکی دارند و این موتور تیغه ها را به چرخش در می آورد. بعضی از دستگاه های چمن زن ، علاوه بر چمن زنی می توانند ضایعات را جمع کرده و به گیاهان نیز کود دهند. به طور کلی چمن زن ها با توجه به تیغه ایی که در آنها استفاده شده، به دو دسته چمن زن روتاری و چمن زن سیلندری تقسیم می شوند. این دسته بندی بر اساس حرکت تیغه ها صورت می گیرد. اگر تیغه های چمن زن به دور یک محور عمودی حرکت کنند، از نوع روتاری یا چرخشی بوده ولی اگر تیغه ها دور محور افقی به چرخش درآیند، از نوع قرقره ایی یا سیلندری هستند.

کولتیواتور

دستگاه کولتیواتور بیشتر در خاک ورزی های ثانویه مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با گاو آهن، در سطح کم عمق تری از آنها استفاده می شود. کولتیواتور یکی از ادوات کشاورزی بوده که پشت تراکتور نصب می شود و دارای یک قاب اصلی و مجموعه ایی از دندانه ها و تیرک ها می باشد. کولتیواتور در مقایسه با گاو آهن، سبک تر و ارزان تر بوده و برای کارهای آسان تر استفاده می شوند. کولتیواتور ها در خاکی که قبلاً نرم شده مورد استفاده قرار می گیرند و زمین را برای کاشت بذر آماده می کنند.

کولتیواتورها با توجه به مدلی که به تراکتور نصب می شوند، به دو دسته کششی و سوار تقسیم می شوند. کولتیواتور کششی در مقایسه با کولتیواتور سوار ابعاد بزرگ تری دارد. این کولتیوار متشکل از چند تکه است تا هنگام حمل و نقل مشکلی به وجود نیاورد. کولتیواتور  سوار ابعادی بین دو نیم تا هفت و نیم متر دارند در حالی که طول کالتیواتورهای کششی به 18 متر می رسد.